Obyczajowy 1965

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 12 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Obyczajowy z 1965 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Akcja serialu rozgrywa się w jednej z warszawskich kamienic, w latach 60. XX wieku. Głównymi bohaterami są dwie zaprzyjaźnione rodziny – Jankowscy i Kamińscy – a każdy odcinek jest poświęcony jakiemuś wydarzeniu z ich codziennego życia.
Wali się wiadukt zaprojektowany przez inżyniera Hulewicza. W wyniku katastrofy giną ludzie. Prokuratura szuka winnych. Inżynier nie może sobie poradzić z wyrzutami sumienia, obwinia siebie za zaistniałą sytuację. Wkrótce rozpoczyna się proces.

Walkower

7,2
Kontynuacja Rysopisu – debiutu Jerzego Skolimowskiego. Na tle groteskowo ukazanej rzeczywistości socjalistycznej Polski lat 60. reżyser (i jednocześnie odtwórca głównej roli) ukazuje rozterki duchowe 30-letniego mężczyzny, który nie umie dojrzeć do wyzwań stawianych mu przez los.


Pierwowzorem scenariusza jest powieść Jerzego Jesionowskiego „Niewygodny człowiek”. Młody wicedyrektor kombinatu maszynowego, Wikowski, wiezie dokumenty do komisji kontroli partyjnej. Wypadek samochodowy uniemożliwia dotarcie do celu. Ciężko ranny trafia do szpitala. Okazuje się, iż wiozący go kierowca zniknął, a w kompletnie rozbitym samochodzie nie znaleziono teczki z dokumentami. Zachodzi podejrzenie, że wicedyrektor padł ofiarą zamachu… Pracownik KW udaje się do kombinatu, aby na miejscu zbadać przyczyny konfliktu między Witkowskim a starym dyrektorem Nowickim… Czy podejrzenia o zamachu okażą się słuszne?
Trzy nowele filmowe. Anna i Ludwik Gościkowie przechodzą kryzys małżeński, ponieważ każde z nich kieruje się w życiu innymi wartościami. Ona jest studentką, pragnie poczucia stabilizacji bezpieczeństwa oraz męża tylko dla siebie. On działacz społeczny, dla dobra ogółu jest w stanie zrezygnować z wielu rzeczy, nawet z upragnionego własnego mieszkania, ponieważ inni bardziej go potrzebują. Majchrowski był partyjnym notablem. W latach aktywności zawodowej pamiętano o nim, dostawał odznaczenia i nagrody. Kiedy został emerytem, również oczekuje gości w dniu urodzin. Czy dawni znajomi będą pamiętać o urodzinach emerytowanego dostojnika? Doktor Wysocka zostaje wezwana do ciężko chorego dziecka na wieś. W pośpiechu zapomina o torbie i dokumentach. Konduktor legitymujący ja w pociągu każe jej wysiąść na najbliższej stacji. Kidy usiłuje rożnymi sposobami dotrzeć do chorej dziewczynki, napotyka na milicyjny radiowóz. Czy zdąży uratować dziecko?
Wojciech Trepa zostaje oskarżony o morderstwo. Przed wojną zabił ojca kochanka swojej siostry, gdyż ten w posagu zażądał niemal całej ziemi od Trepów. Sprawa została unieważniona z braku dowodów, teraz jednak zabił człowieka, który mógł być świadkiem tamtych wydarzeń.
Starsza już kobieta żyje ze swym mężem, lekarzem, w małym miasteczku w smutku i ciężkiej atmosferze po stracie swego dziecka. Spotkanie z młodym, pełnym życia człowiekiem i jego tragiczna śmierć w trakcie wspólnej kąpieli wywołują w niej uczucia i reakcje, jakich sama się nie spodziewała.
Krystyna jest piękną kobietą. Obok urody dostała od losu także zaradność i pomysłowość. Wabi ona swym ciałem i charakterem mężczyzn, którzy stają się jej narzeczonymi, i namawia ich do robienia drogich zakupów w pewnym sklepie meblowym, w którym nie przez przypadek kierownikiem jest jej ojciec. Po „udanych zakupach” Krystyna niezwłocznie zrywa zaręczyny i zaczyna szukać na nowo kandydata na męża…
Pierwsza połowa XIX wieku. Isabelle i Henri są w sobie zakochani. Nocą opuszczają Paryż i udają się poza obręb miasta. W czasie podróży spotykają Anglika, który następne staje się ich sąsiadem w Beauvais. Romantyczny wieczór zostaje zaprzepaszczony także przez garnizon wojskowy, który urządza sobie popijawę.
Inżynier Przybora zostaje dyrektorem starej, choć bogatej w węgiel kopalni. Ma zrobić z niej nowoczesną kopalnię. Pomimo braku wiary i pomocy ze strony otoczenia udaje się mu swoje dzieło doprowadzić do końca. Zawsze stała przy nim jego ukochana Małgosia.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…