Filmy relacja matka-syn, śmierć ukochanej osoby, relacja mąż-żona

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje relacja matka-syn, śmierć ukochanej osoby, relacja mąż-żona. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Historia rozgrywa się w 1982r., w stanie wojennym. Kierujący strajkiem, młody robotnik, Dariusz, zostaje uwięziony. Jego obrony podejmuje się doświadczony mecenas Antoni Zyro. Niestety, mecenas nieoczekiwanie umiera. Wdowę po nim Urszulę, odwiedza Joanna, żona Dariusza. Joanna prosi Urszulę o pomoc. Ta poleca mecenasa Labradora, czy słusznie?
Jadwiga Zawada jest prostą chłopką. W czasach młodości kocha się w Julianie, ale pod naciskiem rodziny wiąże się z Wojciechem. Budują razem dom na wsi, ona rodzi dwóch synów: Staszka i Stefana. Staszek kształci się, robi karierę w dużym mieście, ma piękną żonę i stanowisko. Stefan pozostaje na wsi, samorodny artysta rzeźbiarz, uważany przez miejscowych za dziwaka. Po śmierci Wojciecha, Staszek sprzedaje dom i ziemię i zabiera matkę do miasta, los brata jest mu bez znaczenia. Pewnego dnia Stefan tonie w bagnach. Okazuje się, że dom Zawadów kupił Julian, z nadzieją na powrót Jadwigi…
Bogaty przestępca Zafar (Kader Khan) zakochuje się bez pamięci w pięknej Salmie (Waheeda Rehman). Na ich małżeństwo nie zgadza się jednak ojciec dziewczyny, a sam kryminalista trafia na dziesięć lat do więzienia. Po odbyciu wyroku Zafar odkrywa, że jego ukochana jest żoną uczciwego Aslama (Satyendra Kapoor) i matką malutkiego Iqbala. Mimo usilnych próśb kobieta nie zgadza się porzucić męża, czym doprowadza przestępcę do wściekłości. Miasteczko nawiedza powódź w czasie której Aslam ginie, a Salma traci pamięć. Zafar wykorzystuje sytuacje i wmawia ukochanej, że jest jego żoną. Wychowaniem Iqbala zajmuje się odtąd jego wujek.


Kilka arystokratycznych rodzin walczy o kontrolę nad krainą o nazwie Westeros.
Jak poznałem waszą matkę to telewizyjny serial komediowy, opowiadający o (nie)szczęśliwych próbach "zdobycia" odpowiedniej narzeczonej przez Ted'a (Josh Radnor), głównego bohatera. Poznajemy go w momencie, kiedy jego najlepszy przyjaciel Marshall, student prawa (Jason Segel) postanawia oświadczyć się swojej narzeczonej, przedszkolance Lily (Alyson Hannigan). Od tego momentu Ted nie przestaje myśleć o tym, że w końcu musi się ustatkować, musi znaleźć odpowiednią kobietę, swoją prawdziwą miłość... W poszukiwaniach tych nieustannie pomaga mu Barney (Neil Patrick Harris), bezczelny człowiek mający obsesję na punkcie garniturów, który w każdej sytuacji widzi okoliczność sprzyjającą "wyrwaniu" jakiejś panny. W momencie kiedy Ted poznaje Robin (Cobie Smulders) sprawa się komplikuje. Nie ma on wątpliwości, że jest to miłość od pierwszego wejrzenia, jednakże, jak się później okazuje, los chce zupełnie inaczej...

Omen

7,8
Robert Thorn jest ambasadorem. Po tym, jak lekarze powiedzieli mu, że jego nowo narodzone dziecko zmarło, zdecydował się zaadoptować niemowlę, nie mówiąc nic żonie Katherine. Noworodek otrzymał imię Damien. Nikt wtedy nie zdawał sobie sprawy z zagrożenia, jakie niesie ten diabelski pomiot. Minęło pięć lat, toteż Damien kończy 5 lat. Robert i Katherin wyprawiają wielką imprezę, w czasie której opiekunka Damienia wiesza się na oczach gości. Wkrótce do domu Thornów przybywa zastępstwo. Pani Baylock ma opiekować się chłopcem. Thornowie nie wiedzą, że nowa opiekunka jest wysłannicą samego szatana. Jej zadaniem jest chronić Damiena za wszelką cenę…
Film, nagrodzony Oscarem przez Amerykańska Akademię, który powstał w oparciu o słynną powieść Güntera Grassa pod tym samym tytułem, portretuje mieszkańców Gdańska – Polaków, Niemców i Kaszubów – na tle historycznych wydarzeń pomiędzy rokiem 1924 i końcem II wojny światowej. Bacznym obserwatorem owych zdarzeń jest Oskar Matzerath, nad wiek rozwinięty chłopiec, którego świat dorosłych napawa sceptycyzmem i niechęcią. Nie chcąc stać się jego częścią, w dniu trzecich urodzin postanawia, że nie będzie dalej rosnąć. Z okazji urodzin rodzice kupują mu blaszany bębenek, który odtąd będzie jego nieodłącznym towarzyszem. Głośnym bębnieniem i przenikliwym wrzaskiem chłopiec potrafi kruszyć szkło, tym samym protestując przeciwko braku zainteresowania i kłamstwom dorosłych.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…