Filmy muzyka, koncert, relacja mąż-żona

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje muzyka, koncert, relacja mąż-żona. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Historia czterech muzyków, których rockowa kapela SMOKE rozpadła się w niewyjaśnionych okolicznościach w 1972 roku, i którzy - z różnych względów - po latach, zdecydowali się na spektakularny powrót na scenę. Reaktywacja zespołu daję muzykom nową energię do działania i szanse na drugie rockowe życie. W rezultacie muzycy ujawniają swój wielki sekret - powód dla którego zespół rozpadł się przed laty.

Ray

7,6
Opowieść rozpoczyna się w Albany, rodzinnym mieście muzyka. Film opowiada o dzieciństwie Raya, problemach z narkotykami i z miłością. 70-letni muzyk w wieku 6 lat zachorował na jaskrę i stracił wzrok. Jeśli życie w jakiś sposób jest sumą wydarzeń, historia Raya Charlesa może zostać odczytana, jako pasmo osobistych wzlotów i upadków, jakie towarzyszyły jego długoletniej karierze w przemyśle muzycznym. Ale w przypadku człowieka, który radził sobie ze swoimi udrękami, bólem i ciemnością, tak dobrze jak z różnorodnymi stylami muzycznymi - Jazz, Rhythm & Blues, Rock'n'Roll, Gospel, Country & Western – jego historię można odczytać w zupełnie inny sposób. Życie Raya to powstała na bazie sekwencji wydarzeń, poruszająca i inspirująca podróż jedynego w swoim rodzaju geniusza, który dał światu zupełnie nową wrażliwość muzyczną.
Historia krótkiego życia Ryszarda Riedla, lidera zespołu Dżem, ostatniego hipisa naszych czasów. Zestawienie siermiężnego czasu PRL-owskiej rzeczywistości z rock&rollowym życiem bluesowego geniusza mogłoby być obrazem straconego pokolenia. Jednak w filmie poza ojcem - milicjantem, nie ma zbyt wielu odniesień do tego okresu. Koncentruje się on na postaci tego jednego z najlepszych polskich muzyków, jego narkotykowych ciągach i bełkotliwych wynurzeniach na kacu.


Hedwiga Robinson jest transwestytą. Urodziła się w Berlinie Wschodnim, ale teraz, dziwnymi splotami losu, jest w trakcie trasy koncertowej po USA ze swoim zespołem The Angry Inch. Głównym celem tej podróży, jest chęć ponownego spotkania z młodą, rockową gwiazdą imieniem Tommy Gnosis, który ukradł wcześniej Hedwidze, muzykę i teksty na swoją płytę. Jest to też podróż w poszukiwaniu własnej tożsamości, którą Hedwiga zatraciła
Opowieść o powikłanych losach Johnny'ego Casha. Słynny piosenkarz country, ze względu na kolor ubrania zwany "facetem w czerni", był jedną z największych indywidualności muzycznych współczesnej Ameryki. Zdobył sławę, uznanie, majątek... a potem wszystko stracił, uzależniwszy się od alkoholu i narkotyków. Udało mu się jednak stanąć na nogi i odzyskać dawną popularność.
Jest to opowieść oparta na wątkach biograficznych gwiazdy polskiego kina – Kaliny Jędrusik. Aktorka, która po dziś dzień budzi skrajne emocje (jedni ją uwielbiają za swą wyrazistość i zmysłowość na ekranie, innych taki styl może drażnić), za życia również potrafiła polaryzować ludzi w swoim najbliższym otoczeniu choćby z powodu swego luźnego stosunku do obyczajowości, co nie raz sprowadzało na nią kłopoty nawet ze strony wpływowych ludzi polityki. Stało się tak w roku 1963, kiedy Kalina otrzymała zakaz występów w telewizji.
Piętnastolatek mieszkający w Dublinie ucieka od napiętego życia rodzinnego. Zakłada zespół rockowy "Sing Street", by zaimponować dziewczynie.

Lato

7,2
Lato 1981. Leningrad żyje rockiem ze szmuglowanych z Zachodu płyt Davida Bowiego, Blondie, Lou Reeda, T-Rex czy Sex Pistols. Mike jest gwiazdą undergroundowej sceny muzycznej i królem klubu rockowego, gdzie młodzież ma przykazane słuchać koncertów na siedząco i w ciszy. Poszaleć można jedynie za zamkniętymi drzwiami mieszkania, podczas prywatnych występów. Wiktor dopiero zaczyna, ma za to talent, przyciągającą wzrok urodę i pisze świetne teksty. Tych dwóch połączy nie tylko miłość do muzyki, ale i do Nataszy, mądrej i pięknej żony Mike’a. Losy tego trójkąta stanowią centrum „Lata”: czarno-białego (z nagłymi wybuchami kolorów) filmu o miłosnym i artystycznym rozkwicie. Film Kiryła Serebrennikowa zainspirowały autentyczne historie liderów leningradzkich grup: Mike’a Naumenko (Zoopark) i Wiktora Coja (Kino).
Elise (Veerle Baetens) i Didier (Johan Heldenbergh) zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia. Ona prowadzi własne studio tatuaży, on natomiast gra na banjo w bluegrassowym zespole. Dzielą się wspólną pasją do amerykańskiej muzyki i kultury, aż w końcu ona sama dołącza do zespołu. Jednak tragedia uderzająca w rodzinę Elise i Didiera wystawi ich miłość na próbę.
Mike Waters (River Phoenix) cierpi na narkolepsję, co utrudnia mu życie. Nie ma pieniędzy, domu, ani środków do życia, dlatego też aby przetrwać trudni się prostytucją. W wieku dziecięcym był wychowywany przez matkę, która pewnego dnia po prostu zniknęła. Od tamtego momentu pragnie ją odnaleźć. Wraz ze swoim przyjacielem Scottem Favorem (Keanu Reeves) wyruszają w podróż, która kończy się we Włoszech. Tam Scott zakochuje się w ubogiej, pięknej dziewczynie.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…